Władze przygotowują listę “osób zaangażowanych w działalność ekstremistyczną” 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Białorusi wpadło na pomysł, aby opublikować listę osób zaangażowanych w działalność ekstremistyczną.

„Wkrótce sporządzimy kolejną listę osób (obywateli Białorusi, cudzoziemców i bezpaństwowców) zaangażowanych w działalność ekstremistyczną. Pojawi się ona również na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, ale przetworzenie dużej ilości informacji wymaga czasu,” powiedział Wiaczesław Orłowski, szef departamentu GUBOPiK, komentując dekret Rady Ministrów z dnia 12 października 2021 r. nr 575 „O środkach przeciwdziałania ekstremizmowi i rehabilitacji nazizmu”. Lista będzie zawierała dane osób już skazanych za przestępstwa ekstremistyczne oraz będzie regularnie aktualizowana.

„Informacje będą nadal przechowywane na dysku przez pięć lat po tym, jak ci, którzy odbyli wyroki, oczyszczą się. W tym czasie będą mieli zakaz zajmowania pewnych stanowisk (rządowych, wojskowych), nauczania, publikowania i działalności związanych z legalnym obrotem bronią, materiałami wybuchowymi – powiedział przedstawiciel MSW. 

 

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)