Międzynarodowy Kongres Modlitewny w Obronie Życia odbędzie się w Nowogródku w dniach 18-21 listopada. Wśród organizatorów kongresu są wymienione Fundacja Charytatywna Otwartych Serc, Rada Ekspertów ds. Życia i Rodziny archidiecezji mińsko-mohylewskiej oraz nowogródzka parafia Św. Michała Archanioła.

Na kongres zostali zaproszeni działacze pro-life, członkowie ruchów modlitewnych skupiających rodziny, wierni zaangażowani w adopcję duchową oraz wszyscy ci, którzy w swoich rodzinach cierpią z powodu dokonanej aborcji.

Prelegentami na kongresie będą m.in. ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz, doktor teologii i dyrektor Europejskiego Biura Human Life International ks. Francesco Giordano (Włochy), katolicki socjolog i pisarka Gabriela Kubi (Niemcy), psycholog Irina Maltseva (Rosja), teolog i psycholog kliniczny Ivan Puzanov (Witebsk) i wielu innych.

Organizator zapewnia uczestnikom kongresu wyżywienie i noclegi (Nowogródek, ul. Mickiewicza, 1).

„Dzieci w łonie matki są legalnie zabijane w naszym kraju od 101 lat od 18 listopada 1920 r. Każdego dnia ponad 50 chłopców i dziewcząt umiera na Białorusi w wyniku samych aborcji, nie wspominając o niszczeniu embrionów. Dlatego w naszych czasach „pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat” (św. Jan Paweł II, Evangelium vitae, nr 100)– podkreślają organizatorzy kongresu.

Pomoc i zapisy:

tel. +375 29 812 22 76 (viber)

e-mail prolife.belarus@gmail.com

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)