Z samego rana w sieciach społecznościowych krążą nagrania wideo, na których można zobaczyć tysiące ludzi, najprawdopodobniej migrantów z Bliskiego Wschodu, którzy idą w kierunku przejścia granicznego „Bruzgi”.

 

Białoruska strona nie zaprzecza tym informacjom: “Polska Straż Graniczna wielokrotnie donosiła o tym, jak wypycha tysiące ludzi w kierunku granicy z Białorusią. Obojętność i nieludzkie podejście polskich władz skłoniły uchodźców do takiego kroku rozpaczy” – w taki sposób skomentował sytuację przedstawiciel Państwowego Komitetu Pogranicznego.

 

Jak można zauważyć prowokacje strony białoruskiej wychodzą na nowy poziom, a  białoruskie służby specjalne dążą do ciągłej eskalacji konfliktu z Unią Europejską i przede wszystkim z Polską.

 

Polski Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że polscy żołnierze są przygotowani do obrony polskiej granicy. W tej chwili na granicy z Białorusią pełni służbę ponad 12 tys. żołnierzy. Dodatkowo został podniesiony stan gotowości Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

 

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)