Wydział Rejonowy Komitetu Śledczego w Szczuczinie prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży telefonów komórkowych.

 

Według śledczych, w nocy 7 listopada z pomieszczenia jednego ze sklepów sprzedających akcesoria i sprzęt do telefonów komórkowych w Szczuczynie, zostały skradzione 24 telefony komórkowe na łączną kwotę ponad 27 tys. rubli.

 

Milicjanci ustali, że sprawcą jest 25-letni mieszkaniec rejonu Szczuczyńskiego, który był zatrudniony przez właściciela sklepu i wiedział o planowanej przeprowadzce firmy. Młody człowiek wiedział również o miejscu, w którym było przechowywane pudełko z telefonami komórkowymi.

 

Wieczorem 6 listopada po spożyciu napojów alkoholowych, złoczyńca postanowił wejść na teren sklepu, po czym ukradł 7 telefonów, które podarował znajomym. Następnie ponownie udał się do sklepu, gdzie ukradł 17 kolejnych telefonów, które później rozdał także swoim znajomym.

 

W trakcie prowadzonego śledztwa milicjanci skonfiskowali 13 telefonów komórkowych. Dodatkowo w śmietnikach znajdujących się obok domu, gdzie podejrzany i jego przyjaciele spożywali alkohol, znaleziono 17 pustych pudełek po skradzionych telefonach.

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)