Według doniesień portalu znadniemna.pl stan zdrowia Andżeliki Borys znacznie się pogorszył. Prezes Związku Polaków jest przetrzymywana w nieludzkich warunkach w Więzieniu Śledczym nr 8 w Żodzinie.

Ze źródeł znadniemna.pl, których portal nie może ujawnić ze względu na bezpieczeństwo, wynika, że prezes ZPB wygląda bardzo źle i potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarza,  przede wszystkim po to, aby wykluczyć bądź potwierdzić, czy liderka mniejszości polskiej ma zaawansowaną chorobę natury gastrologicznej, schorzenie wątroby, bądź inną dolegliwość.

Bez przeprowadzenia takich badań nie można stwierdzić, objawem jakiej choroby jest zły stan Andżeliki Borys.

Redaktorzy mediów ZPB apelują:

Jako bliscy współpracownicy Andżeliki Borys, których martwi pogarszający się stan zdrowia naszej koleżanki, apelujemy do wpływowych ludzi świata polityki, biznesu i wszystkich ludzi dobrej woli, mających możliwość kontaktowania się z decydentami we władzach Republiki Białorusi o użycie swoich kontaktów i podjęcie niezwłocznych działań  na rzecz okazania Andżelice Borys niezbędnej fachowej pomocy lekarskiej!

Bądźmy solidarni z liderką polskiej mniejszości narodowej na Białorusi nie tylko słowem, lecz także czynem!

Warto podkreślić,  że więźniowie polityczni na Białorusi często są poddawani torturom oraz przetrzymywani w nieludzkich warunkach, w wielu przypadkach nie udziela się im nawet pomocy medycznej.

Według znadniemna.pl

 

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)