Prezes białoruskiej Rady Ministrów ogłosił że sankcje wobec krajów Zachodu zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych dni.

Białoruski minister Roman Holovchenko ogłosił na antenie państwowej telewizji Biełaruś 1 że sankcje wobec krajów Zachodu zostaną wprowadzone po weekendzie.

W swojej wypowiedzi w stylu tradycyjnej propagandy nazwał sankcje “wojną hybrydową”. Zaznaczył że rozwiązania będą absolutnie adekwatne i nie będą to najbardziej drastyczne rozwiązania z możliwych:

“Wypracowują się rozwiązania które będą ogłoszone w ciągu najbliższych dni. Oczywiście id razu po dniach wolnych. Ja przypomnę linijkę z naszego hymnu “My Białorusini – ludzie pokoju” Wybraliśmy ten kurs świadomie, nikogo nie atakowaliśmy, ale jeżeli już przeciwko nam rozwiązano wojnę, wojnę ekonomiczną lub hybrydową wojnę…. oczywiście działania nie pozostaną bez odpowiedzi. Będą przyjęte absolutnie adekwatne rozwiązania. Podkreślę to tylko część z nich, my nie idziemy na to żeby zastosować cały arsenał, chociaż mamy wypracowane odpowiedzi. I następne rozwiązania będą nie asymetryczne, jak mówiliśmy, a symetryczne”

Jak już pisaliśmy 3 grudnia Białoruski minister Roman Holovchenko zapowiedział wprowadzenie kontr-pakietu sankcji gospodarczych wobec krajów Zachodu. Nowy pakiet sankcji wobec strony białoruskiej został wprowadzony 2 grudnia. Sankcje zostały wprowadzone przez UE, USA, Kanadę, Wielką Brytanię. Powodem było nielegalne więzienie prawie 900 więźniów politycznych i niekończące się represje, jak i brak dialogu z opozycją.

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)