Muzeum Narodowe w Warszawie podjęło inicjatywę zakupu 14 dzieł sztuki Marca Chagalla. Natomiast Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego znalazło na to odpowiednie fundusze.

14 prac Marca Chagalla trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie – powiedział w poniedziałek wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podczas prezentacji obrazów w Muzeum Narodowym.

Wśród nabytych zbiorów znalazły się takie wybitne dzieła jak „Wokół Księgi Wyjścia”, „Moje życie”, „Król Dawid z harfą”, „Hołd”, „Zatoka aniołów”, „Scena fantastyczna na różowo-zielonym tle”, „Kobieta z czerwonym słońcem”, „Różowe święto zakochanych”.


Bardzo dziękuję pracownikom muzeum za to, że zidentyfikowali możliwość zakupu tych niesamowitych dzieł- powiedział Minister Piotr Gliński.

Marc Chagall to jeden z najwybitniejszych twórców awangardowych XX wieku. Prace tego malarza można znaleźć w muzeach państwowych i kolekcjach prywatnych w wielu krajach świata. Artysta pochodził z rodziny żydowskiej i urodził się niedaleko Witebska na Białorusi.

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)