Przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich na Białorusi biskup witebski Oleg Butkiewicz złożył życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia od
Przewodniczącego Konferencji Biskupów Katolickich na Białorusi
Biskupa witebskiego Olega Butkiewicza

Wasze Ekscelencje, drodzy księża, bracia i siostry wspólnot klasztornych drodzy bracia i siostry w Chrystusie, drodzy rodacy!

W Wigilię rozświetloną światłem Gwiazdy Betlejemskiej, składam Wam najlepsze życzenia z okazji wspaniałego i radosnego wydarzenia, jakim jest Boże Narodzenie!  Niech Syn Boży, którego ludzkość spotkała w żłóbku w stodole dwa tysiące lat temu, odnajdzie teraz w sercu każdego z was miejsce swojej obecności na tym świecie. Niech On oświetli Swoim światłem każdy zakamarek Twojego życia, napełni Cię pokojem i obdarzy radością. Tylko wtedy będziemy mogli żyć w harmonii i zrozumieniu, znajdując wyjście z trudnych sytuacji, jakimi ostatnio tak hojnie obdarzył nas los.

„Nie lękajcie się! Oto zwiastuję wam wielką radość <…>, dziś narodził się wam Zbawiciel!” (Łk 2:10 ).

Niech te słowa Anioła, skierowane niegdyś do pasterzy betlejemskich, znajdą odpowiedź w naszych sercach, napełniając je nadzieją i ufnością w bezgraniczną i miłosierną Miłość Boga, która dziś w szczególny sposób ogarnia cały świat. Niech uczyni dzisiaj nasze serca zdolne do przebaczenia, aby biała zapłata, którą podzielimy się z naszymi sąsiadami przy Wigilijnym Stole, stała się skutecznym znakiem pojednania. Legenda głosi, że tej nocy nawet zwierzę mówi ludzkim głosem. Obyśmy mieli dzisiaj wystarczająco dużo pokory, aby z całego serca dążyć do pojednania i przebaczać krzywdy.

Niech Boże Narodzenie napełni wasze życie wieloma łaskami, niech stanie się źródłem prawdziwej radości i nadziei, a nasz kraj będzie chroniony opieką Niepokalanej Matki i Jej świętego Umiłowanego Józefa! Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam w te święta i przez cały nadchodzący Nowy Rok 2022!

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)