W nocy w rejonie granicy odbyła się wyjątkowa pasterka. Udział w niej wzięli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Co więcej, w wielu miejscach na terenie Podlasia i Lubelszczyzny mieszkańcy zaprosili żołnierzy do wspólnego spędzenia Wigilii.

Kilkanaście tysięcy żołnierzy i funkcjonariuszy spędziło wigilijny wieczór i spędzi te święta z dala od swoich bliskich. Cały czas pełnią oni służbę w rejonie granicy polsko-białoruskiej.

W nocy odbyła się wyjątkowa Pasterka polowa, w której udział wzięli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Co więcej, w wielu miejscach na Podlasiu i Lubelszczyźnie mieszkańcy lokalnych społeczności zaprosili żołnierzy WOT na wspólne Wigilie.

W czasie Świąt Bożego Narodzenia 2,5 tys. żołnierzy WOT realizuje różne zadania na granicy i wspiera personel medyczny w szpitalach. Do tej pory żołnierze WOT przeprowadzili blisko 6000 patroli pieszych, zmotoryzowanych oraz konnych. Na rzece Bug przeprowadzono ponad 700 patroli wodnych. Grupy Rozpoznania Obrazowego WOT dysponujące bezzałogowcami rozpoznawczymi zapewniają ciągły monitoring sytuacji w strefie nadgranicznej i w bezpośredniej bliskości granicy po stronie białoruskiej. Bezzałogowce WOT wykonały ponad 300 lotów (85% w warunkach nocnych).

Źródło: lublin112.pl
fot. Twitter (Terytorialsi)

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)