W Mińsku został zatrzymany mężczyzna, który jest podejrzewany o podłożenie ładunku wybuchowego do pojazdu służbowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Milicja informuje, że ładunek zdetonował w nocy z 7-go na 8-go stycznia.

 

Jak informuje agencja prasowa “Minsk-Nowosti”, powołując się na zastępcę ministra spraw wewnętrznych Genadija Kazakiewicza, śledczy namierzyli mężczyznę 11 stycznia, a następnie 13 stycznia podejrzany został zatrzymany.

 

Według MSW aresztowany mężczyzna jest bezrobotny i mieszkał w okolicach Centralnej Komendy Milicji (РАЎС) w Mińsku. Mińszczanin został zatrzymany 13 stycznia po tym, jak podłożony przez niego ładunek wybuchowy zdetonował pod kioskiem sprzedającym wyroby tytoniowy, tzw. “Tabakierka”.

 

W trakcie rewizji w mieszkaniu mężczyzny, ze słów milicji, został skonfiskowany sprzęt komputerowy z instrukcjami wytwarzania materiałów wybuchowych, ich komponenty oraz gotowa “produkcja”. Komitet Śledczy poinformował, że czynności podejrzanego zostały zakwalifikowane do art. 289 (powtórny akt terroryzmu). Zgodnie z artykułem 289 mężczyźnie grozi kara od ośmiu do dwudziestu lat więzienia.

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)