Polscy strażnicy graniczni twierdzą, że ich białoruscy koledzy sami uszkodzili tarczę z wizerunkiem godła Białorusi. Odpowiednie oświadczenie pojawiło się na stronie Straży Granicznej.

W oświadczeniu mówi się o niecodziennym zachowaniu białoruskich funkcjonariuszy: “Około godziny 09.00 białoruscy żołnierze zdjęli z jednego ze swoich słupów granicznych tarczę z wizerunkiem godła państwowego i oddalili się z nią w głąb terytorium Białorusi. Po kilku godzinach Białorusini wrócili i zaczęli fotografować miejsce zdarzenia.”

Jak poinformowała rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska,  po południu białoruskie służby graniczne zgłosiły fakt uszkodzenia tarczy do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Polska strona zaproponowała spotkanie w tej sprawie w celu wyjaśnienia zdarzenia.

– Białorusini odmówili, a wieczorem w mediach ukazał się komunikat informujący o uszkodzeniu białoruskiego znaku granicznego przez polską stronę – zaznaczyła por. Michalska.

Polacy zauważyli też, że od kilku dni na trzech innych słupach granicznych w okolicach Białowieży nie ma państwowych symboli.

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)