Jak poinformowała polska Straż Graniczna na swoim twitterze, 19-go i 20-go stycznia nielegalni imigranci głównie z państw Bliskiego Wschodu, próbowali siłowo sforsować polską granicę i przedostać na terytorium UE.

 

W dniu 19-go stycznia grupa imigrantów siłowo forsowała polską granicę w okolicy miejscowości Mielnik. Funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej udaremnili próbę nielegalnego przekroczenia granicy, w wyniku czego zostali zatrzymani obywatele Iraku, Syrii, Gwinei, Pakistanu i Indii. Podczas próby przedostania się do Polski, nielegalni imigranci byli wspierani przez białoruskich pograniczników oraz zachowywali się w sposób agresywny, w wyniku czego żołnierz Wojska Polskiego został uderzony kamieniem w głowę, po czym został przetransportowany do szpitala.

 

Następnego dnia jeszcze większa grupa imigrantów próbowała nielegalnie dostać się do Polski. Na odcinku polsko-białoruskiej granicy obok miejscowości Płaska grupa 13 Irakijczyków przeszła na polską stronę po zamarzniętej tafli jeziora granicznego Wiązowiec. Obok miejscowości Czeremcha grupa składająca się z 49 osób próbowała sforsować polską granicę. Zostali zatrzymani obywatele Turcji, Sri Lanki, Iraku, Jemenu i Syrii.

 

 

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)