Rada CHL zdecydowała nie zapraszać białoruską drużynę na rozgrywki Hokejowej Ligi Mistrzów. Powodem takiej decyzji jest nieprzewidywalna sytuacja w kraju. Według rady CHL taka sytuacja stwarza nieprzewidywalne ryzyko dla wszystkich zaangażowanych stron.

Dodatkowym powodem z powodu którego rada CHL nie zaprosi drużynę z Białorusi są możliwe zakłócenia lotów, które mogą uniemożliwić planowanie wydarzenia z wyprzedzeniem. Przedstawiciele CHL zaznaczają że w przypadku organizacji ogólnoeuropejskich zawodów warunkiem jest aby drużyny, kibice, urzędnicy, partnerzy, sponsorzy, usługodawcy mogli podróżować swobodnie i bezpiecznie. W przypadku Białorusi w obecnej sytuacji jest to niemożliwe – podkreśla CHL.

Warto zaznaczyć że problemy z lotami z Białorusi rozpoczęły się od porwania samolotu z opozycjonistą Romanem Protasiewiczem 23 maja 2021, dodatkowo później władze Białorusi wykorzystywały linie lotnicze przy organizacji nielegalnej migracji na terytorium Unii Europejskiej w wyniku czego wiele linii zrezygnowało z lotów na Białoruś, a białoruska państwowa linia lotnicza Belavia została objęta sankcjami.

 

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)