9 lutego obchodzony jest Dzień Solidarności z niezależnymi mediami na Białorusi. W tym dniu wszyscy są wezwani do wspierania niezależnych mediów i uwięzionych przez reżim dziennikarzy.

Z okazji Dnia Solidarności z niezależnymi mediami liderka demokratycznej Białorusi Swietłana Tichanowska zwróciła się do dziennikarzy i blogerów:

9 lutego – półtora roku od punktu, z którego nie ma powrotu, od chwili, gdy Białorusini postanowili nie milczeć, ale stawić czoła prawdzie. A 9 lutego dedykujemy tym, którzy pomogli i pomagają nam tę prawdę osiągnąć – dziennikarzom, blogerom i mediom.

Dziękuję tym, którzy wznawiają pracę redakcyjną i tworzą blogi. Dziękuję tym, którzy zadają mi niezręczne pytania. Dziękuję tym, którzy mają energię, by wziąć odpowiedzialność za zespoły.

Według Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy za kratami przebywa obecnie 33 przedstawicieli niezależnych mediów. Na ten moment zablokowane zostały wszystkie najważniejsze portale informacyjne, niektóre media uznano nawet za formacje ekstremistyczne – Biełsat, Nasza Niwa, Radio Swaboda, BiełaPAN.

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)