Unia wraz z USA i Wielką Brytanią wprowadziła sankcje personalne wobec Władimira Putina, białoruskich i rosyjskich wojskowych z powodu wojny na Ukrainie.

Spośród białoruskich dygnitarzy i wojskowych sankcjami objęto sekretarza Rady Bezpieczeństwa Białorusi Aleksandra Wolfowicza, pierwszego zastępcę Ministra obrony Republiki Białoruś i kierownika Stabu Generalnego Sił Zbrojnych – Wiktora Gulewicza, zastępcę ministra obrony Andrzeja Żuka.

Również sankcjami objęto osoby związane z kierownictwem obwodów graniczących z Ukrainą, czyli homelskiego i brzeskiego.

Kierownik rady wykonawczej obwodu homelskiego Iwan Krupko został objęty sankcjami na podstawie tego że odpowiada za współpracę władz lokalnych z wojskiem, jak również za przeprowadzenie rosyjsko-białoruskich które odbyły się przed agresją Rosji na Ukrainę w obwodzie homelskim. Z podobnych przyczyn również objęto sankcjami kierownika rady wykonawczej obwodu brzeskiego – Jurija Szulejko.

Również wśród homelskich dygnitarzy i wojskowych sankcjami objęto kierownika Homelskiej pogranicznej grupy – pułkownika Władysława Brujewa i Nikołaja Rogaszczuka – pomocnika Aleksandra Łukaszenki i inspektora w obwodzie homelskim.

Na listy sankcyjne również trafił Jurij Pyżyk – pilot, pułkownik, dowódcza jednostki wojskowej 54 804

 

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)