W dniach 19-26 lutego w siedzibie Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie odbyła się jubileuszowa, XXX Olimpiada Literatury i Języka Polskiego na Białorusi. Wydarzenie jest organizowane od 1993 roku. Zwycięzcy eliminacji krajowej wezmą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie w Warszawie, gdzie będą rywalizować z rówieśnikami z Polski i innych krajów.

Olimpiada została zorganizowana w sposób hybrydowy: część uczestników łączyła się z jurorami zdalnie, część – stacjonarnie.

W tym roku olimpiada również odbyła się w ten sposób. Uczestnicy z Grodna wzięli udział w zawodach stacjonarnie, natomiast uczestnicy z Mińska, Lidy, Witebska, Mohylewa za pośrednictwem platformy ZOOM.

Po rozwiązaniu testów z gramatyki, sprawdzeniu zrozumienia tekstów słuchanych i czytanych oraz napisaniu prac stylistycznych jurorzy wytypowali 14 osób z największą punktacją do rozmów ustnych.

Zwycięzcami olimpiady zostały następujące osoby:

Stanisław Popko

Paulina Popko

Bogdan Kiewlak

Karolina Zachar

Alina Krysztapowicz

Daria Nagat.

Obecny na podsumowaniu Olimpiady konsul Marcin Chruściel wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody, a uczestnikom – upominki za udział w Olimpiadzie.

Źródło: pmsgrodno.org

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)