Kombatant Armii Krajowej i uczestnik Powstania Warszawskiego Jakub-Tomasz Nowakowski przesłał słowa wsparcia obrońcom Ukrainy, a nawet zaintonował piosenkę w języku ukraińskim.

— Zwracam się do was drodzy pobratymcy Ukraińcy. Bohaterski narodzie, który teraz tak walczy o swoją ziemię, o swoją niepodległość, o swoją ojczyznę przeciwko bestialskiemu najazdowi rosyjskiemu, który niszczy wasz piękny kraj — powiedział Jakub Tomaz Nowakowski.

— Przesyłam wam serdeczne wsparcie od polskich kombatantów, żołnierzy Armii Krajowej i Powstańców warszawskich, żebyście wytrwali w swojej bohaterskiej walce i dzielnie odpierali najazd, tak jak myśmy to czynili w czasie okupacji niemieckiej i sowieckiej — stwierdził Nowakowski.

To przesłanie ma głęboką symbolikę, ponieważ jeszcze 80 lat temu stosunki między narodem ukraińskim i polskim wcale nie były tak dobre jak teraz. Był między nimi silny antagonizm, który miał tragiczne konsekwencje. Ale czas i wspólna konfrontacja ze wspólnymi wyzwaniami leczą historyczne rany – pisze kanał w Telegramie “Nasza Niwa”.

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)