Polski wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński wezwał państwa NATO i UE do podjęcia natychmiastowych działań, by zapobiec kolejnym tysiącom ofiar wojny Rosji z Ukrainą. Polityk zamieścił na Twitterze zdjęcia z Buczy pod Kijowem przedstawiające bezwzględne okrucieństwo rosyjskich żołnierzy:

“Jako członkowie Unii Europejskiej i NATO musimy działać teraz. W przeciwnym razie będą kolejne tysiące (ofiar)” – podkreślił wiceszef MSZ, zamieszczając pod wpisem drastyczne zdjęcia przedstawiające zamordowanych ludzi.

“Wielu z was nie chce patrzeć na te zdjęcia. Ja również nie chcę. Ale nie możemy odwracać wzroku, musimy pokazać to całemu światu – szczególnie tym, którzy mówią „nie prowokujcie Putina”, „nie eskalujcie konfliktu”” – napisał wiceszef MSZ.

Z kolei szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk napisał “dziś nie ma wątpliwości, że Rosjanie dopuścili się masowych zbrodni pod Kijowem”.

Ukraińskie władze poinformowały w sobotę, że odzyskały kontrolę nad całym obwodem kijowskim oraz nad częścią granicy państwowej z Białorusią.

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)