Na Grodzieńszczyźnie trwa peregrynacja kopii cudownych obrazów Matki Bożej z białoruskich sanktuariów. 2 kwietnia uroczystość wprowadzenia obrazów odbyła się w parafii św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Werenowie.

Uroczystą mszę odprawił wikariusz werenowskiej parafii ks. Giennadij Romaszko oraz duchowy przewodnik pielgrzymki ks. Stanisław Staniewski CSsR. Zwracając się do wiernych ksiądz przypomniał, jak setki lat temu nasi przodkowie przybywali do Maryi, aby ją uczcić, dzielili się swoimi troskami i problemami, prosili ją o pomoc – a ona zawsze wysłuchiwała wszystkich próśb. Teraz według niego Matka Boża przyszła nas odwiedzić, bo jesteśmy Jej dziećmi, a Matka zawsze dobrze nam życzy.

Dlatego jak zauważył ks. Staniewski, nasza Niebiańska Matka zwraca się do nas, abyśmy widzieli wielkie rzeczy i byli świadkami cudów, które Pan Bóg czyni w naszym codziennym życiu. „Wie, że tylko z Nim człowiek może znaleźć dobro, prawdę, sprawiedliwość i miłość. I tak daje nam bezcenny dar – swojego Syna Jezusa Chrystusa, aby nauczyć się przyjmować wolę Bożą – dodał ksiądz.

W sobotę 23 kwietnia o godz. 7.30 w ramach uroczystości kończących peregrynację obrazów w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Werenowie odbędzie się Msza Święta pożegnalno-dziękczynna.

fot.grodnensis.by

wb24.org za grodnensis.by

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)