Mateusz Morawiecki odwiedził Lwów. Podczas wizyty premier złożył kwiaty i zapalił znicze na cmentarzu Orląt Lwowskich – poinformowała dzisiaj kancelaria premiera.

Jak przekazała na Twitterze kancelaria premiera, „we Lwowie premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty i zapalił znicze na cmentarzu Orląt Lwowskich, m.in. przy mogile Nieznanego Żołnierza oraz przy mogile żołnierzy poległych w obecnej wojnie rosyjsko-ukraińskiej”.

Szef polskiego rządu wraz z przedstawicielami władz Ukrainy odwiedził również w szpitalu rannych w walce z rosyjskim agresorem ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów. „Zadeklarował, że Polska gotowa jest przyjąć do 10 tys. rannych i poszkodowanych w polskich szpitalach” – napisał na Twitterze Dworczyk.

Szef polskiego rządu wcześniej podczas konferencji prasowej pytany przez dziennikarzy, czy Polska planuje dalej przyjmować do szpitali rannych żołnierzy z Ukrainy oświadczył: „Przyjmujemy już dziś i leczymy rannych żołnierzy z Ukrainy”. – Jesteśmy gotowi do przyjęcia co najmniej 10 tys. żołnierzy, jeśli będzie taka konieczność – zadeklarował premier. Wyraził jednocześnie nadzieję, że „nie będzie to aż tak straszne żniwo wojny”.

Źródło: naszdziennik.pl

Wysyłam
Ocena czytelników
3 (2 głosów)