Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Białorusi Aleksander Wolfowicz zagroził sąsiednim państwom NATO wojną. Według białoruskiego generała, Zachód dąży rozpoczęcia wojny na terytorium Białorusi. 

– Nie jest jasne, dlaczego przygotowują swoją infrastrukturę. Prawdopodobnie w celu rozpętania i przygotowania agresji – oskarża Polaków Aleksander Wolfowicz. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Białorusi twierdzi, że nad terytorium Polski rzekomo wzrosła liczba przelotów wojskowych samolotów. Ma to świadczyć, jego zdaniem, o tym, że “Zachód chce rozpocząć wojnę na Białorusi”.

Wolfowicz zagroził tym samym krajom bałtyckim. – Myślę, że prości ludzie – naród polski i litewski – widzą, co dzieje się na Ukrainie. Jakie to zniszczenia, jaka to tragedia, jak zwykli ludzie umierają na Ukrainie – oświadczył. Białoruski sekretarz wyraził także nadzieję, że Polacy oraz Litwini nie będą chcieli eskalacji konfliktu i nie dojdzie do jakiejkolwiek agresji zbrojnej z ich udziałem. – Działania zbrojne będą toczyć się nie tylko na Białorusi. Nie, na ich terytorium również nastąpią zniszczenia, śmierć i eksplozje – ostrzegł Aleksander Wolfowicz.

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)