W sobotę, 7 maja, ulicami Wilna przeszła wielotysięczna Parada Polskości.  Uczestnicy biało-czerwonego marszu tradycyjnie zgromadzili się w centrum Wilna, aby godnie uczcić Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz rocznicę Konstytucji 3 Maja

Na uroczystym wydarzeniu, zorganizowanym przez Związek Polaków na Litwie, obecni byli przedstawiciele licznej i prężnie działającej społeczności polskiej na Litwie, goście z zagranicy oraz przedstawiciele władz Polski. Zwieńczeniem patriotycznej uroczystości była Msza Święta przed obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej Królowej Korony Polskiej.

– Po raz kolejny demonstrujemy tu, na Litwie, polskość, swoją tożsamość. Pokazujemy, że jest nas naprawdę dużo i jesteśmy dobrze zorganizowaną społecznością – powiedział w wywiadzie dla PAP Edward Trusewicz, wiceprezes Związku Polaków na Litwie.

Polską mniejszość z Białorusi reprezentowała grupa działaczy skupionych w Fundacji Młode Kresy, zarazem należących do takich polskich organizacji społecznych, jak Związek Polaków na Białorusi, Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lidzkiej oraz Ruch Młodzieży Polskiej.

Brak opisu.

Grupa działaczy Fundacji Młode Kresy na Paradzie Polskości w Wilnie

Władysław Boradyn z Wilna

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)