Rosyjska-białoruska propaganda świadomie podaje nieprawdziwe informacje dotyczące rodziny prezydenta Polski. Tak w materiale pod tytułem “Kto wymazuje pamięć o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej i o tym, co starają się osiągnąć zachodni propagandyści” opublikowanym na kanale YouTube ATN pada kłamliwe stwierdzenie, iż dziadkiem prezydenta miałby rzekomo być dowódca UPA Mychajło Duda. Fałszywe wiadomości insynuujące związki Andrzeja Dudy z ukraińskim nacjonalistą są rozpowszechniane na wielu innych rosyjskich i prorosyjskich kanałach informacyjnych. Do kampanii oszczerstw pod adresem prezydenta Polski odniósł się rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W mediach rosyjskich i kanałach informacyjnych pracujących na rzecz Kremla wciąż identyfikowane są elementy kampanii oczerniania Prezydenta RP. W ramach identyfikowanych działań pojawiają się nowe wątki insynuujące związki Prezydenta Polski z ukraińskim nacjonalistą Mikhailem Ivanovichem Dudą zaangażowanym w Zbrodnię Wołyńską – zaznaczył Stanisław Żaryn.

Zbieżność nazwisk jest wykorzystywana przez rosyjskich propagandzistów do oczerniania polskiego Prezydenta poprzez sugerowanie niezgodnych z prawdą koligacji z działaczem UPA biorącym udział w walkach z Polakami w czasie II wojny światowej – zauważył rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)