W uroczystość odpustową z okazji wspomnienia liturgicznego św. Andrzeja Boboli do świątyni w podgrodzieńskich Kozłowiczach przybyły relikwie męczennika, wielkiego Patrona Polski, św. Andrzeja Boboli. W tym roku kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja Boboli w Kozłowiczach obchodzi swoje 100-lecie.

Relikwie świętego męczennika zostały przekazane w darze przez byłego proboszcza parafii ks. kanonika Andrzeja Sadowskiego, który obecnie służy w archidiecezji białostockiej w Polsce. Relikwie wniósł do świątyni biskup grodzieński Aleksander Kaszkiewicz.

Na koniec Eucharystii hierarcha podziękował proboszczowi parafii ks. Eugeniuszowi Borysiukowi za opiekę nad kościołem i powierzonymi mu parafianami, a parafianom za trwanie w wierze i przywiązanie do swojego kościoła.

Uroczystość zakończyła się procesją eucharystyczną wokół starego kościoła, który podczas całej swojej historii wiele przeżył. W dziejach tej świątyni, podobnie jak w kalejdoskopie, zmieniali się gospodarze i wyznania: grekokatolicy, rzymscy katolicy, wierni Kościoła wschodniego i po prawie sześćdziesięciu latach – powrót do Kościoła rzymskokatolickiego.

Źródło: slowo.grodnensis.by,

Fot. ks. Jerzy Marcinowicz

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)