Białoruska propagandowa telewizja “Białoruś 1” promuje kolejnego “zawodowego Polaka”.  Jest nim 24-letni Marcin Mikołajek, który wystąpił o azyl polityczny na Białorusi. Jak podał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, “polski obywatel od lat prowadził działalność zbieżną z propagandą Kremla. Szczególnie mocno angażował się w publikowanie treści przeciwko Ukrainie”.

Reżimowi propagandyści twierdzą, że mężczyzna zamieścił na portalach społecznościowych post wspierający rosyjską agresję na Ukrainę i został z tego powodu oskarżonym w sprawie karnej. Mikołajek w telewizji “Białoruś 1” z akcentem opowiadał o „rusofobii w Polsce”, twierdzi, że w jego rodzinnym mieście Świdnicy wisi, jak sam uważa, „antyrosyjski billboard” z napisem „Chwała Ukrainie, Chwała Bohaterom” oraz skarży się, że w jego ojczyźnie nie ma wolności słowa, ale za to jest na Białorusi.

Wcześniej rosyjskie media pisały o tym, że Mikołajek był inicjatorem złożenia kwiatów na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Świdnicy w 2019 roku. Brał też aktywny udział w odbudowie cmentarza w 2022 roku.

Warto też zauważyć, że na Ukrainie Mikołajek figuruje w bazie danych Centrum „Myrotworeć” jako „antyukraiński propagandysta ”.

Na podst. reform.by

fot. Twitter

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)