W dniach 3–13 lipca 2022 r. w Wilnie i Warszawie odbędzie kolejna, szesnasta już edycja „Polonijnych spotkań z historią najnowszą”. Wydarzenie jest skierowane do nauczycieli pracujących poza granicami kraju. Niezwykle ważnym punktem programu są wizyty studyjne w placówkach muzealnych oraz miejscach związanych z historią i kulturą Polski.

4 lipca 2022 konferencję w Centralnym Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie otworzy uroczyście prezes IPN dr Karol Nawrocki. Podczas spotkania odbędzie się także prezentacja strategii i działań nowego Biura Przystanków Historia, do którego zadań należy m.in rozbudowa sieci przystanków, miejsc spotkań na całym świecie, w których prezentujemy nasze działania edukacyjne i naukowe. Biuro Przystanków Historia odpowiada też za otwarcie oferty edukacyjnej IPN na lokalną społeczność i jej potrzeby.

W tym roku w „Polonijnych spotkaniach…” uczestniczy 53 nauczycieli z 21 krajów: Australii, Austrii, Brazylii, Belgi, Białorusi, Estonii, Francji, Grecji, Gruzji, Holandii, Irlandii, Kanady, Kazachstanu, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Szwecji, Tunezji, Ukrainy, Uzbekistanu i Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Zasadnicza część konferencji odbędzie się w Wilnie, gdzie uczestnicy będą mogli poznać historię najnowszą z perspektywy naszych sąsiadów, ale przede wszystkim, odwiedzą miejsca pamięci związane z polską historią.

Źródło: ipn.gov.pl

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)