Szef Głównego Zarządu Wywiadu, zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Białorusi Rusłan Kosygin zagroził Polsce wojną. Według niego “USA i UE nie ukrywają, że faktycznie przygotowują się do konfliktu zbrojnego z Białorusią i Rosją, ale będą działać z pomocą Polski”.

Według wysokiego rangą oficera wojskowego: „Terytorium Polski, a także krajów bałtyckich, zamienia się w poligon, na terenie którego USA planują rozpętać kolejny krwawy konflikt w Europie przeciwko Federacji Rosyjskiej i jej sojusznikom”.

Łukaszysta obawia się „imperialnych ambicji” Warszawy, która, jego zdaniem, rości sobie prawo do przywództwa nie tylko w Europie Wschodniej, ale także w Europie Środkowej. Zwraca też uwagę na „niemiłe dotąd, ale jednocześnie niebezpieczne próby inicjowania przez poszczególnych polskich polityków powrotu tzw. dawnych Kresów Wschodnich, przez które rozumiemy zachodnie regiony Ukrainy i Białorusi”. Nie podaje jednak konkretnych nazwisk tych polskich polityków o rzekomych aspiracjach imperialnych.

Kosygin zakłada, że w przyszłości polska armia będzie w stanie samodzielnie przeprowadzić operację ofensywną o ograniczonych celach przeciwko Republice Białoruś, „nawet bez specjalnego wsparcia NATO”.

Źródło: nashaniva.com

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)