Białoruski dziennikarz Zmicier Mickiewicz w wywiadzie dla Radia Wnet skomentował ostatnie antypolskie działania prowadzone przez reżim Łukaszenki oraz opowiedział o skali poparcia Białorusinów dla działań Kremla. Dziennikarz jest przekonany, że kampania medialna prowadzona przez Łukaszenkę jest skierowana przeciwko Polsce i ma na celu wyłącznie prowokację.

On już walczy właśnie z polskimi żołnierzami, ale jedynie z czym potrafi walczyć ten reżim Łukaszenki to jest walka z poległymi żołnierzami Armii Krajowej. I właśnie widzimy, że on niszczy groby żołnierzy Armii Krajowej na terenie Białorusi.

Zdaniem Zmiciera Mickiewicza niszczy to stosunki polsko-białoruskie, co jest głównym celem reżimu. Jednak konsolidacja społeczeństwa jest dość mocna.

Na Białorusi widzimy kampanię antypolską. W tych regionach, gdzie mieszkają Polacy ma miejsce taka ludzka współpraca pomiędzy nimi a Białorusinami, której Łukaszence nie uda się naruszyć.

Według danych socjologicznych możemy powiedzieć, że więcej niż 80 procent Białorusinów nie popiera działań Rosji na terenie Ukrainy i nie popiera polityki rosyjskiej. Nawet można powiedzieć, że ludzie, którzy popierają reżim Łukaszenki, nie popierają reżimu rosyjskiego.

Ponadto publicysta mówi o udziale Białorusinów w wojnie po stronie Ukrainy.

Źródło: wnet.fm

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)