16 lipca, z okazji liturgicznego wspomnienia bł. Marianny Biernackiej, odbędzie się piesza pielgrzymka z Grodna do Adamowicz do Fortu nr 2 (Naumowicze).

W tym miejscu 13 lipca Marianna Biernacka została rozstrzelana przez Niemców wraz z innymi mieszkańcami Grodna i Lipska. Błogosławiona Marianna Biernacka ofiarowała się za drugą, bliską sobie osobę. Uratowała synową i oczekujące na urodzenie dziecko. Uczyniła to z miłości do drugiego człowieka. Z całym przekonaniem można tu mówić o jej męczeńskiej śmierci.

Wyróżniała się skromnością, prostotą i cichością serca. Jej heroiczny czyn jest podkreślany szczególnie przez miejscową ludność. Wierni porównują ofiarę Marianny Biernackiej do męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana Kolbego.

Została ogłoszona błogosławioną wraz z innymi męczennikami II wojny światowej 13 czerwca 1999 roku przez bł. Jana Pawła II.

Pielgrzymka rozpocznie się o godzinie 11:30 w Grodnie (kościół Matki Bożej Anielskiej). Na zakończenie pielgrzymki o godz. 18:00 odprawiona zostanie Msza Święta w fortach za wsią Naumowicze.

Źródło: grodnensis.by/diecezja.lomza.pl

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)