26 sierpnia w Oszmianie odbył się 22. Festyn u Królowej. Jest to odpust parafialny w dniu Matki Bożej Częstochowskiej, przed którym przez 9 dni odbywają się warsztaty dla dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów uczestnicy przygotowują przedstawienia teatralne oraz uczą się nowych pieśni. W tym roku do udziału zgłosiło się aż 27 młodych utalentowanych osób.

Pod kierownictwem Pani Anny Komincz z Lidy oraz Pani Anny Pieszko z Oszmiany powstał piękny spektakl pod nazwą ” Dlaczego Chrystus umiera”. Było to niezwykłe wzruszające przedstawienie, w którym części mówione przeplatane były z pieśniami religijnymi.

Może być zdjęciem przedstawiającym kwiat i ceglany mur

Zabawę odpustową uświetnił swoim śpiewem Ivan Komarenko. Był to już drugi pobyt artysty w Oszmianie podczas festynu, gdyż oszmiańska publiczność miała okazję wysłuchać koncertu Ivana Komarenko w 2019 roku.

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie grający na instrumentach muzycznych, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 16 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Nie zabrakło również zespołu “Kresowiacy” z Lidy, którzy już są stałymi i wiernymi gośćmi rozmaitych uroczystości na ziemi oszmiańskiej.

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób i ludzie stoją

Źródło: FMK/wb24.org

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)