Prorządowy kanał w Telegramie “Żółte Śliwki” twierdzi, że atak na Polskę był jedynym wyjściem dla Hitlera, ponieważ Polska rzekomo przygotowywała uderzenie na Niemcy i Związek Radziecki. Dokładnie w ten sam sposób Hitler usprawiedliwiał niemiecką agresję i ludobójstwo dokonane na narodzie polskim.

W rocznicę wybuchu II wojny światowej kanał “Żółte Śliwki” opublikował post, w którym pewien anonimowy autor powiela kłamstwa nazistowskiej propagandy o początku wojny.

Oto fragmenty „Obalania mitów”:

2. Polska była niewinną ofiarą agresji.

Szakal Europy ukradł Rosji, Austro-Węgrom, Czechosłowacji, Niemcom ich ziemie. Miał plany na Litwę, ZSRR i zażądał kolonii w Afryce.

4. Rzesza przygotowywała się od dawna

W ogóle się nie przygotowywała. Do 31 sierpnia 1939 r. próbowała pokojowo rozwiązać kwestię korytarza i Gdańska. Ale Zachód zrobił wszystko możliwe, aby zapobiec pokojowemu rozstrzygnięciu. 31 sierpnia została podpisana “Dyrektywa nr 1”.

8. Wojna ze strony Rzeszy była wojną agresywną

Oczywiście nie. Rzesza tylko próbowała uzyskać bezcłowy korytarz do niemieckiego miasta Gdańska. Teraz takie sprawy załatwia się przez telefon. Nie było nawet mowy o zwrocie ziem niemieckich – pisze autor antypolskiego paszkwilu.

Autor skomentował również żądania Polski o odszkodowanie od Niemiec za straty w II wojnie światowej.

„I generalnie, szczerze mówiąc, nie do końca sprawiedliwe jest żądanie od Niemców pieniędzy za wojnę.

Jeśli przypomnimy sobie historię, hitlerowskie Niemcy nie tylko wydobywały sok z Polski, ale także w niego inwestowały. Niemcy zajmowali się gospodarką Polski tworząc przedsiębiorstwa i nowe miejsca pracy. W kraju powstało sporo obozów koncentracyjnych i, co ważne, pracowali tam Polacy” – kończy swój wpis anonimowy propagandysta.

Kodeks karny Republiki Białoruś przewiduje do pięciu lat więzienia za rehabilitację nazizmu. Ale wiemy z doświadczenia, że artykuł ten nie zostanie zastosowany wobec “swoich” dziennikarzy i blogerów, którzy od dwóch lat na zlecenie władz aktywnie sieją nienawiść do Polaków.

Źródło: wb24.org, nashaniva.com

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)