W dniach 17-18 września w Warszawie odbyło się kolejne forum „Wspólnie dla przyszłości”. Głównym celem wydarzenia była integracja działaczy organizacji młodzieżowych oraz dyskusja na temat zwiększenia zaangażowania młodych Polaków w działalność społeczną. W konferencjach udział wzięło kilkaset osób z całej Polski i zagranicy.

Forum „Wspólnie dla Przyszłości” skierowane jest do młodych aktywistów  wywodzących się z patriotycznego, wolnościowego i propaństwowego trzeciego. W trakcie wydarzenia uczestnicy wzięli udział w blokach poświęconych m.in. edukacji, demografii, wartościom oraz wojnie na Ukrainie. Ponadto młodzi społecznicy mieli także okazję wysłuchać podsumowania roku działalności Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej – Piotra Mazurka. Minister podkreślił, że kluczowym zadaniem dla środowisk młodzieżowych w obecnych czasach jest wykorzystanie dostępnych instrumentów wsparcia w taki sposób, aby trwale zapewnić sobie istotne miejsce w przestrzeni publicznej.

Organizatorem projektu jest Fundacja „Służba Niepodległej”, której celem jest m.in. promocja dziedzictwa narodowego opartego na chrześcijańskim fundamencie oraz wielowiekowej historii. Wśród partnerów wydarzenia jest m.in. Fundacja Młode Kresy.

Źródło: wb24.org

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)