W poniedziałek, 19 września, w ramach Konferencji Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowych odbyła się uroczysta gala konkursu „Ambasador Młodego Pokolenia RP”. W trakcie wydarzenia laureatom zostały wręczone statuetki oraz wyróżnienia za szczególne zaangażowanie w działalność na rzecz młodzieży. W wydarzeniu uczestniczyła reprezentacja fundacji Młode Kresy.

Na gali uhonorowano nie tylko osoby, ale również organizacje i instytucje:  

członków Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w kategorii „Najaktywniejszy Młodzieżowy Sejmik Województwa” oraz wolontariuszy Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów w kategorii „Wzór godny naśladowania pod względem etyczno-moralnym i intelektualnym”, a także Prezesa FAKRO Ryszarda Florka w kategorii „Mecenas młodego pokolenia”, Współprzewodniczącego Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem Piotr Wasilewski w kategorii „Najaktywniejszy działacz młodzieżowy/wolontariusz – Lider Młodego Pokolenia”. Wyróżniona została Gmina Miasto Chełm w kategorii „Najbardziej przyjazny młodzieży samorząd lokalny w Polsce”, Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych w kategorii „Organizacja pozarządowa wspierająca działania młodych ludzi”, KGHM Polska Miedź S.A. w kategorii „Najprzyjaźniejsza firma wspierająca swoimi działaniami ludzi młodych”, X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach w kategorii „Najaktywniejsza i działająca na rzecz młodego pokolenia szkoła” oraz Forum Organizacji Młodzieżowych „Wspólnie dla Przyszłości” w kategorii „Najciekawsze wydarzenie wspierające rozwój polityki młodzieżowej w Polsce”.

Po uroczystej gali odbyły się panele dyskusyjne, podczas których poruszone zostały zagadnienia związane z potrzebami i problemami młodego pokolenia oraz funkcjonowaniem młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego rok po wprowadzeniu ustawy, która wzmocniła ich kompetencje.

Źródło: wb24.org, inf. prasowa

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)