Do końca września trwa ogólnopolska zbiórka przyborów szkolnych i materiałów plastycznych “Kredkobranie”. Jest to piąta edycja zbiórki. Akcja została zainicjowana przez krakowską Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenie „Korzenie”.

Celem Kredkobrania jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież. Akcja ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Pokazujemy, że dbamy o naszych Przyjaciół, Ambasadorów polskości na Kresach, przyszłych kustoszy polskich miejsc pamięci za wschodnią granicą.

Przez cały wrzesień zbiórkę można prowadzić w swoich środowiskach. Do 7 października należy je dostarczyć osobiście, pocztą lub kurierem do siedziby Fundacji. Dary w  listopadzie trafią za wschodnią granicę do naszych Rodaków.

Regulamin akcji oraz informacje o Kredkobraniu można znaleźć na stronie kredkobranie.pl

Plakat akcji Kredkobranie

Źródło: kuratorium.pl

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)