Aleksander Łukaszenka zażądał dzisiaj zmobilizowania wszystkich, nawet uczniów, do pracy na roli. Jego zdaniem taka praca to radość dla rodziców, natomiast dla dziecka to doskonała okazja do podtrzymania sprawności fizycznej.

„Musimy zmobilizować wszystkich do pomocy rolnikom, w tym uczniów i studentów” – powiedział Łukaszenka, cytowany przez reżimową agencję BiełTA.

„Zmobilizujcie wszystkich” – zażądał.

Łukaszenka oburzył się, że niektóre placówki edukacyjne wydały zakaz angażowania uczniów do takiej pracy:

„Nie mogę sobie wyobrazić większego zdziczenia. W jakiś sposób staramy się edukować uczniów, nasze dzieci. Jak będziesz je [edukował]? Gadaniem? Gadanina nie jest sposobem na edukację”.

Łukaszenka uważa, że doświadczenie z wcześniejszych lat, kiedy nastolatkowie i młodzi ludzie pomagali w gospodarstwach przy zbiorach plonów, było pozytywne.

„Jeśli człowiek idzie do pracy na pięć, sześć godzin, to jest to przyjemność dla rodziców i dobre przygotowanie fizyczne dla dziecka. Wszyscy, i ty i ja pracowaliśmy. Nie pracowaliśmy, ale pracowaliśmy ciężko, i to jak!”.

„Zmobilizujcie więc studentów, robotników, urzędników, innych ludzi, aby pomogli nam to posprzątać. Bo możemy zarobić dobre pieniądze”.

Źródło: kresy24.pl/zerkalo.io

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)