25 października w Białymstoku odbędzie się kolejna akcja solidarnościowa z polskim dziennikarzem i działaczem Związku Polaków na Białorusi Andrzejem Poczobutem oraz szefową Związku Polaków na Białorusi Andżeliką Borys.

Andrzej Poczobut przebywa w więzieniu już 19 miesięcy, natomiast Andżelika Borys została przeniesiona do aresztu domowego. Działacze Związku Polaków zostali oskarżeni na podstawie art. 130 kodeksu karnego Białorusi („Podżeganie do nienawiści”). Za to liderom polskiej mniejszości na Białorusi grozi od 5 do 12 lat więzienia. Obrońcy praw człowieka uznali Andżelikę Borys i Andrzeja Poczobuta za więźniów politycznych. 

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „Andrzej Poczobut #uwiÄzieni za polskość 25.10.2022 18:00 Skwer przy pomniku Białystok Jerzego Popiełuszki WTÃREK Akcja solidarnościz prześladowanymi przez rezim Łukaszenki liderami Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys 18:00 cKBep KaлR nοΜΗίκα eжbl 25.10.2022 nanRлywKy 6eлacToK aKublR caлAapHacuй лA3pamи caю3a naлRKaй aйTopaK 6eлapyc, RKiR 19 mecRuaй nepacлeAyюwua p3жblmam лyKaw3HKи #uwiÄzieni za polskość”

Radio Wnet

Źródło: wb24.org

Fot. Sopot.pl/materiały prasowe

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)