Nadawanie transmisji Mszy św., programów katolickich i tak popularnej wśród Widzów adoracji było niemożliwe od soboty, 22 października do dziś. Przed blokadą kanał EWTN Polska na YouTube subskrybowało 146 tysięcy osób i znajdowało się na nim 4500 materiałów video. Dzięki nagłośnieniu sprawy udało się dość szybko przywrócić go do pełni działania. Nie jest to pierwsza próba ocenzurowania katolickiego kanału.

Kanał został całkowicie wyłączony bez ostrzeżenia, bez jakiejkolwiek korespondencji czy informacji, wbrew regulaminowi i zasadom ustalonym przez YouTube. EWTN Polska wypełniła wszystkie procedury odwoławcze przewidziane w takiej sytuacji. Nie pomogły kontakty z działem technicznym Google i działem technicznym YouTube oraz z przedstawicielami Zarządu Google Europe. Przekazywane przez nich powody zamknięcia kanału wykluczają się wzajemnie. Raz jest to „naruszenie zasad społeczności”, innym razem „przejęcie (przez osobę trzecią) konta Google celem wysyłania SPAM”, jeszcze innym „przejęcie kanału YouTube”.

Bez względu na przyczyny, od ponad 48 godzin prośby EWTN Polska o przywrócenie kanału były ignorowane.

– Kanał telewizji EWTN Polska gromadzi od czterech lat na codziennej nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu, transmitowanej na żywo z Kaplicy w Niepokalanowie, blisko milion użytkowników miesięcznie – mówi Piotr Pietrus, prezes i redaktor naczelny EWTN Polska. – Kaplica ta odegrała niezwykłą rolę podczas epidemii Covid-19, podtrzymując i dając nadzieję milionom ludzi na całym świecie.

Pierwszy raz YouTube zawiesił kanał telewizji 10 kwietnia 2021 r. i po interwencji widzów telewizji oraz społeczności międzynarodowej przywrócił go po 24 godzinach. Tym razem również udało się przywrócić funkcjonowanie kanału.

Program stacji EWTN Polska jest nadawany od 20 października 2018 roku. Podmiotem, który produkuje polski sygnał jest  wrocławska Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II.

Źródło: EWTN/radioem.pl

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)