“Przed nami druga edycja nagród Za Zasługi Dla Sportu Polonijnego. W ubiegłorocznej wyróżniliśmy osoby i instytucje szczególnie zaangażowane w rozwój sportu polonijnego na świecie. W tym roku zachęcamy do zgłaszania kandydatur na Polonijnego Sportowca Roku – to od Państwa będzie zależało, kto otrzyma to zaszczytne wyróżnienie. Przypominamy, że inicjatorem i organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie “Wspólnota Polska” wraz z Polskim Komitetem Olimpijskim” – czytamy na stronie stowarzyszenia.

Nagroda przyznawana będzie podczas uroczystej gali z możliwością jej organizacji w szczególnych przypadkach w trybie on-line.

ZGŁOSZENIA NA POLONIJNEGO SPORTOWCA ROKU

Polonia i Polacy mieszkający poza granicami kraju proszeni są o zgłaszanie kandydatur na Polonijnego Sportowca Roku.

Kto otrzyma to zaszczytne wyróżnienie zależy od od Państwa!

Prawo do zgłaszania kandydatury na sportowca polonijnego roku mają organizacje, kluby, stowarzyszenia, firmy oraz osoby indywidualne działające w kraju i za granicą. Kandydatury zgłoszone, a nie nagrodzone w danym roku, będą rozpatrywane ponownie w kolejnych edycjach.

Jedna osoba lub organizacja może zgłosić jednego kandydata.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 listopada 2022 roku.

KAPITUŁA NAGRODY

Nagrody przyznaje Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele SWP, PKOl oraz Komisji Turystyki i Sportu SWP.

Decyzje Kapituły są ostateczne i nie podlegają dalszemu zaskarżeniu.

PARTNER HONOROWY

Partnerem honorowym jest Polski Komitet Olimpijski, wspierający wszystkie wydarzenia sportowe organizowane od lat przez Stowarzyszenie “Wspólnota Polska”.

Źródło: Facebook/Wspolnota.Polska

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)