Białorusini zaczęli coraz więcej uczyć się angielskiego i polskiego. Ponadto co piąta osoba chce studiować w trybie zdalnym. Oprócz najpopularniejszego języka angielskiego istnieje również duże zapotrzebowanie na naukę języka polskiego – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Szkołę Języków Obcych “Streamline”.

Zapotrzebowanie na języki obce w ostatnich latach wzrasta. Wiele osób potrzebuje ich do pracy lub biznesu – to jeden z najpopularniejszych motywów. Ale jest coraz więcej osób, które chcą swobodnie rozmawiać podczas podróży. Niektórzy przygotowują się do egzaminów. Szczególnie aktywni są ludzie młodzi, których krąg komunikacji często nie ogranicza się do rówieśników z tego samego kraju. Rośnie jednak również udział osób w średnim wieku.

Najpopularniejszym językiem pozostaje język angielski na różnych poziomach. Popularne są również języki wschodnioeuropejskie, zwłaszcza polski i czeski. Wielu chce także mówić po niemiecku i francusku. Większość uczniów w Mińsku woli uczyć się w klasach. Co piąty zapisuje się na szkolenia online.

Źródło: wb24.org/myfin.by

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)