W piątek do użytku został oddany pierwszy odcinek zapory elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej. Na koniec roku powinna być gotowa całość – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– To zapora elektroniczna i zapora inżynieryjna stanowią niesłychanie istotne instrumenty do skutecznego przeciwdziałania nielegalnej migracji, motywowanej względami politycznymi, której celem jest destabilizacja sytuacji w regionie – podkreślił dziś minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński w trakcie briefingu na granicy polsko-białoruskiej. Szef MSWiA przypomniał również dziennikarzom, że granica naszego kraju z Białorusią stanowi równocześnie zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. – Jestem przekonany, że będzie to najbezpieczniejsza granica unijna, najlepiej zabezpieczona. Potwierdzają to wizyty delegacji, które są pełne uznania dla polskiej Straży Granicznej – stwierdził minister Kamiński.

Zgodnie z informacjami Straży Granicznej, pierwszy segment elektronicznej bariery granicznej ma długość 21 kilometrów. Do jego zabezpieczenia wykorzystano 42 kilometry kabli detekcyjnych, 241 kamer działających w trybie dziennym i nocnym oraz 67 kamer termowizyjnych, które zainstalowano na 277 słupach. Minister Kamiński zaznaczył, że dzięki temu Straż Graniczna otrzymała nowoczesne i innowacyjne narzędzie do skutecznej ochrony granic kraju.

Źródło: wb24.org/bia24.pl

Fot. Straż Graniczna

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)