McDonald’s opuszcza Białoruś i teraz jej miejsce zajmie rosyjska sieć “Smacznie i kropka”. Aleksander Łukaszenka z entuzjazmem zareagował na wiadomość o wycofaniu się amerykańskiej sieci restauracji.

Zawsze wam powtarzam: jedźcie własne, nie rzucajcie się na zagraniczne. Wydaje się to szczególnie ważne dzisiaj, biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy, zwłaszcza młodzi ludzie, ale też ci w średnim wieku, a może i starsi, zaczęli jęczeć: “och, McDonald’s odchodzi”. Myślę: dzięki Bogu, że odchodzi! Ale miejsca pracy, gdzie pracują nasi ludzie, nasi specjaliści, gdzie konsumowane są nasze towary, powinny być zajmowane przez Białorusinów – powiedział.

Łukaszenka zwrócił się następnie do premiera Białorusi Ramana Hałouczenki. My sami musimy zrobić to, co kiedyś robił ten McDonald’s, jeśli ktoś tego potrzebuje – a nawet lepiej. A co, czy nie potrafimy przekroić bułki na pół i w te dwie połówki włożyć kawałek mięsa, ziemniaki i sałatę? Panie, kto to je, nie wiem – powiedział Łukaszenka.

Za kilka tygodni restauracje McDonald’s na Białorusi zmienią nazwę i będą działać pod rosyjską marką. Napisano o tym na białoruskiej stronie sieci amerykańskiego fastfoodu — podaje Biełsat.

Źródło: wb24.org

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)