20 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w Grodnie na Białorusi odbyło się poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej świątyni, zostały wniesione relikwie bł. Marianny Biernackiej, patronki parafii, a także odprawiono Mszę św. Kamień węgielny przekazał Kościołowi prawnuk patronki parafii.

Eucharystii przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz. Obecny był również Ksiądz Biskup Grodzieński Aleksander Kaszkiewicz.

 

Kamień węgielny został przekazany do parafii przez prawnuka patronki parafii Stanisława Betko i pochodzi z domu rodzinnego w Lipsku nad Biebrzą, gdzie w latach 1888-1943 mieszkała Błogosławiona Marianna.

Relikwie – fragment tkaniny wykonanej własnoręcznie przez bł. Mariannę – do grodzieńskiej parafii przezkazał Ksiądz Biskup Ełcki Jerzy Mazur SDB.

Na uroczystości zgromadzili się liczni parafianie i goście. Przez wstawiennictwo bł. Marianny modlili się o umiejętność budowania zdrowych i trwałych relacji międzypokoleniowych, a także między narodami, z którymi graniczy Białoruś.

Parafia w Grodnie, która obrała sobie za patronkę polską błogosławioną, która oddała swe życie podczas drugiej wojny światowej za swoją synową będącą w stanie błogosławionym, powstała pod koniec 2019 roku. W lipcu br. rozpoczęła się budowa świątyni, która stanie się miejscem szczególnej modlitwy za wszystkie rodziny.

Będzie to pierwsza świątynia w świecie dedykowana polskiej bł. Mariannie Biernackiej, która przelała swoją krew niedaleko Grodna.

Ofiarę na budowę grodzieńskiej świątyni można również przekazać: https://zrzutka.pl/eesuzb

Źródło: kosciol.wiara.pl/grodnensis.by

Fot. Halina Valushka/Grodnensis.by

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (2 głosów)