Szef resortu obrony Rosji Siergiej Szojgu przyleciał w sobotę do Mińska na negocjacje ze swoim białoruskim odpowiednikiem. Niektóre szczegóły rozmów przeciekły do prasy.

Jak poinformowała służba prasowa Ministerstwa Obrony Białorusi, minister obrony Republiki Białoruś generał broni Wiktar Chrenin i minister obrony Federacji Rosyjskiej generał armii Siergiej Szojgu omówili bieżące kwestie dwustronnej współpracy wojskowo-technicznej.

Podpisali także protokół między Republiką Białoruś a Federacją Rosyjską w sprawie zmiany Umowy między Republiką Białoruś a Federacją Rosyjską o wspólnym zapewnieniu bezpieczeństwa regionalnego w sferze wojskowej z dnia 19 grudnia 1997 roku. Treści tych zmian nie podano.

Kanał w Telegramie „Białoruski Hajun” pisze, że podpisanie dokumentów nie odbyło się w gmachu MON czy innego resortu, ale wprost na lotnisku wojskowym w Maczuliszczach pod Mińskiem, prawdopodobnie w gmachu dowództwa Sił Powietrznych i Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Republiki Białoruś, co według grupy monitorującej ruchy wojsk rosyjskich na Białorusi jest „bardzo nietypowe i tylko podkreśla pewien pośpiech”.

Zaraz po podpisaniu dokumentów Szojgu i Chrenin udali się do Pałacu Niepodległości w Mińsku na spotkanie z Łukaszenką.

Źródło: east24.info/nashaniva.com

Fot. e-news.su

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)