Wkrótce rozpocznie się nowa edycja akcji “Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi”, organizowanej przez Polskie Radio Białystok i podlaski oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Akcja ta, która odbywa się od kilku lat, polega na aukcji obrazów, a zebrane środki przeznaczane są na świąteczne prezenty dla polskich dzieci na Białorusi. Licytacja odbędzie się w dniach 13-15 grudnia.

Przez cztery poprzednie edycje udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych. W tym roku do licytacji przekazano dziewięć obrazów od artystów związanych ze Związkiem Polaków na Białorusi. Dochód z aukcji zostanie wykorzystany przez “Wspólnotę Polską” na zakup gwiazdkowych prezentów dla dzieci członków Związku. Tegoroczna akcja ma szczególny wymiar w obliczu rosnących represji reżimu Aleksandra Łukaszenki wobec polskiej mniejszości.

Licytacje będą trwały od 13 do 15 grudnia. Codziennie, w godzinach 9-13, w programie “Najbliżej Ciebie” licytowane będą trzy obrazy, w tym dzieła artystów takich jak Olga Szczerbińska i Aleksander Bołdakow z Białorusi, Elli Becker z Izraela czy Lena Chvicija z Litwy, w tym grafiki, akwarele i obrazy olejne.

Aby wziąć udział w aukcji, trzeba zadzwonić do studia Polskiego Radia Białystok – 85 744 22 22 – i przelicytować aktualną cenę. Uwaga! Warunkiem odebrania obrazu jest okazanie dowodu wpłaty wylicytowanej kwoty na konto: 34 2490 0005 0000 4600 6753 8392 z dopiskiem “Gwiazdka dla ZPB”.

AUKCJA OBRAZÓW

Źródło: radio.bialystok.pl

Fot. Pixabay

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)