Wczoraj w grodzieńskiej katedrze pw. św. Franciszka Ksawerego, miało miejsce uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju — ognia odpalonego w Grocie Narodzenia w Betlejem, przekazywanego z rąk do rąk przez harcerzy.

Przedstawiciele ZHP uroczyście przekazali znicz biskupowi grodzieńskiemu Aleksandrowi Kaszkiewiczowi.

Jak powiedział biskup, zwracając się do wszystkich obecnych w katedrze, ten płomień przypomina nam, że już wkrótce będziemy obchodzić radosne i chwalebne święta Bożego Narodzenia.

Hierarcha podkreślił, że z tego światła, które symbolizuje Jezusa Chrystusa, “chcemy czerpać światło dla samych siebie-dla każdej i każdego z nas”.

„Co więcej, chcemy to światło, które już mamy, przekazywać dalej. Aby coraz więcej ludzi było ogarniętych tym światłem, które po raz pierwszy zabłysło na ziemi w cudowną noc Bożego Narodzenia” – dodał biskup.

Pasterz Kościoła na Grodzieńszczyźnie zaznaczył, że „w naszych obecnych czasach pragnieniem każdego człowieka jest, aby wraz z tym światłem nasze domy i rodziny, nasz kraj i cały świat ogarnął długo oczekiwany pokój”, „abyśmy potrafili sobie wybaczać, pomagać, unikać gniewu i nienawiści, a myśli nasze były zawsze pełne życzliwości”.

Biskup zachęcał wiernych do niesienia z tym ogniem radosnego orędzia pokoju swoim bliskim i znajomym oraz do bycia zwiastunami Bożej radości.

Źródło: grodnensis.by

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)