Obywatel Łotwy Dmitrij Mihajlovs został skazany przez Sąd Miejski w Mińsku na 4 lata więzienia — informuje portal leta.lv, powołując się na Ministerstwo Spraw Zagranicznych Łotwy.

Mężczyzna był sądzony z czterech artykułów – nawoływania do działań przeciwko bezpieczeństwu narodowemu (art. 361 ust. 3), znieważenia przedstawiciela rządu (art. 369), nawoływania do wrogości (art. 130 ust. 2) oraz znieważenia Łukaszenki (art. 369). 1 i 2 art. 368).

Mihajlovs został zatrzymany na Białorusi w marcu 2022 roku. Później KGB umieściło go na liście osób zaangażowanych w działalność terrorystyczną.

Łotewskie MSZ informowało wcześniej, że telefon Mihajlovsa został sprawdzony, a władzom nie spodobały się wiadomości potępiające reżim Łukaszenki. Kiedy pracownicy konsularni przybyli na spotkanie z zatrzymanym, nie zastali go, gdyż został umieszczony na miesiąc w szpitalu psychiatrycznym na badania.

Na rok 2023 władze białoruskie ponownie przedłużyły reżim bezwizowy dla obywateli Łotwy, Litwy i Polski i zapraszają do odwiedzania kraju.

Źródło: east24.info, nashaniva.com

Fot. Polimaty.pl

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)