Amerykański portal CNN.com przygotował ranking państw, które warto odwiedzić w 2023 roku. Polska znalazła się w tym zestawieniu na pierwszym miejscu. Powodem, dla którego warto wybrać się na wakacje do naszego kraju, jest wsparcie jakie Polacy od wielu miesięcy okazują Ukraińcom.

Powodem, dla którego powinieneś odwiedzić Polskę w 2023 roku, nie jest szansa na pobyt w miejscu odpowiednim dla rodziny królewskiej, lecz zademonstrowanie solidarności z krajem, który z kolei okazał solidarność narodowi ukraińskiemu.

Po prawie trzyletniej przerwie pandemicznej, branża turystyczna powoli odbudowuje straty związane z covidem. Komplikacje i obostrzenia sprawiły, że turyści coraz częściej stawiają na przemyślane i świadome wybory kierunków wakacyjnych.

Niezależnie od tego, czy chcesz spędzić wakacje w królewskim pałacu w Warszawie, czy zorganizować wypad do Krakowa, Gdańska, Wrocławia albo Poznania czy zaszyć się w lasach, nad jeziorami albo w górach, masz okazję zrobić dobry uczynek.

Wśród 23. miejsc turystycznych wymienionych przez portal CNN znalazły się m.in. zachodnia Australia, Liverpool, Wilno czy też wyspa Fiji.

Źródło: tvp.pl

Fot. Sebastian Huber/Unsplash

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)