29 stycznia w oratorium dziecięcym przy parafii św. Michała Archanioła w Smorgoniach odbyła się uroczystość ku czci św. Jana Bosko.

Główną ideą metody Ojca Bosko jest niestrudzone poszukiwanie dobra, które jest obecne w drugim człowieku. Zgodnie z tą ideą w każdym człowieku jest coś dobrego, co być może jest w zarodku i kiedyś będzie mogło rozkwitnąć – do tego potrzebny jest szczególny klimat, który starają się szerzyć w smorgońskim oratorium.

Święto rozpoczęło się Mszą św., na której ks. Artur Leszniewski SDB zwrócił uwagę, że prawdziwie szczęśliwym człowiekiem jest ten, kto dąży do tego, aby Bóg był w centrum całego jego życia. Ksiądz dodał, że Bóg czeka na każdego w jego domu, podczas Eucharystii, w sakramencie pojednania.

Po Mszy dzieci wraz z rodzicami udały się do oratorium. W programie zaproszono obecnych do przypomnienia sobie ciekawych momentów z życia św. Jana Bosko i wyjątkowych ludzi, których spotkał na swojej drodze.

W ramach programu dzieci mogły odwiedzić dom jego matki Małgorzaty, spotkać się z jednym z wychowanków oratorium – św. Dominikiem Savio, usłyszeć o pierwszych misjonarzach salezjańskich w Argentynie i zagrać w piłkę nożną.

Źródło: wb24.org/grodnensis.by

Fot. grodnensis.by

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)