Jeżeli będą takie potrzeby, ze względu na bezpieczeństwo będziemy na to gotowi – powiedział dziś wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, pytany o rozważaną przez Polskę możliwość całkowitego zamknięcia granicy z Białorusią.

Paweł Jabłoński został zapytany dzisiaj na antenie Polskiego Radia, czy Polska zamknie całkowicie granicę z Białorusią. – Jeżeli będą takie potrzeby, zwłaszcza motywowane bezpieczeństwem, to z pewnością będziemy do tego gotowi – odpowiedział wiceminister.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że będzie to na bieżąco analizowane. – To nie jest tak, że my podejmujemy te decyzje wyłącznie w oparciu o czynniki polityczne, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że są też przewoźnicy, którzy te towary, które nie są objęte embargiem, mogą przez granicę przewozić i z tego korzystają. Natomiast jeśli z naszych analiz wynikałoby, że istnieje zwiększające się zagrożenie dla bezpieczeństwa, to takie decyzje mogą być podejmowane – dodał wiceminister.

Wczoraj minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podjął decyzję o zakazie wjazdu dla białoruskich ciężarówek na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowicze. Decyzja polskich władz była odpowiedzią na restrykcje nałożone 18 lutego przez reżim Łukaszenki. Przypomnijmy, że władze w Mińsku zamknęły dla polskich przewoźników przejścia graniczne z Litwą i Łotwą.

Źródło: IAR

Fot. sundries.com.ua

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)