Dziś w Warszawie startował najnowszy mobilny projekt Biura „Niepodległa” pn. ISKRY NIEPODLEGŁEJ. To multimedialny spektakl opowiadający o wybitnych Polakach, którego sceną jest nowoczesna naczepa ekspozycyjna. Ogólnopolska trasa rozpocznie się 2 marca w Przemyślu.

„Iskry Niepodległej” – mobilne widowisko edukacyjne Biura „Niepodległa” – prezentuje historie ponad stu wybitnych postaci XIX, XX i XXI wieku, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Opowieść rozpoczyna się od postaci Ojców Niepodległości, a następnie, na tle skomplikowanej historii Polski, ukazuje osiągnięcia podróżników, sportowców i twórców kultury, wybitnych działaczy społecznych i naukowców, których odkrycia zmieniły świat. Widowisko umieszczono w specjalnie zaprojektowanych naczepach ekspozycyjnych, dzięki czemu wirtualną opowieść będzie można obejrzeć w całej Polsce.

Projekt powstawał dzięki współpracy Biura „Niepodległa” i polskich producentów z różnych branż. Narratorem prowadzącym odbiorców przez opowieść o polskich dokonaniach jest cyfrowy byt, a część grafik w projekcie zostało wykreowanych z pomocą sztucznej inteligencji. Doświadczenie wizyty wspiera aplikacja AR do ściągnięcia na smartfony. Widowisku multimedialnemu towarzyszy wybór kilku cennych eksponatów materialnych.

Celem projektu jest m.in. wzmacnianie wspólnoty obywatelskiej wokół wartości wspólnych dla polskiej historii i tożsamości – każdy, niezależnie od swoich talentów, może stać się ISKRĄ NIEPODLEGŁEJ i zmieniać świat wokół siebie.

Źródło: MKiDN, Biuro „Niepodległa”

Fot. Twitter

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)